Oddział anestezjologii i intensywnej terapii

KOORDYNATOR ODDZIAŁU

lek. spec. anestezjologii i intensywnej terapii, spec. chorób wewnętrznych  Anna Adamczyk-Przychodzeń

PIELĘGNIARKA ODDZIAŁOWA

mgr Mariola Mydlińska

Specjalista Pielęgniarstwa w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Dyżurka lekarzy – 86 211 91 83

Dyżurka pielęgniarek - 86 272 32 76

e-mail: oiom@szpital-grajewo.pl

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii jest nowoczesną jednostką spełniającą standardy krajowe pod względem lokalowym i wyposażeniem w aparaturę medyczną.

W oddziale są hospitalizowani pacjenci w ostrych stanach zagrożenia życia . Każde stanowisko dla pacjenta jest wyposażone w nowoczesny sprzęt , zgodny z wymogami określonymi w przepisach prawnych i warunkami stawianymi Szpitalom przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W oddziale pracuje zespół doskonale przygotowanych i wyszkolonych fachowców z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii medycznej.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii prowadzi opiekę nad pacjentami w systemie całodobowym. Pacjenci przyjmowani są w trybie nagłym przez przekazanie z Pogotowia Ratunkowego lub Izby Przyjęć przy SOR.

Oddział posiada wysokiej klasy aparaty służące do podtrzymywania i monitorowania funkcji życiowych między innymi: respiratory, kardiomonitory, bronchoskop, urządzenie do ciągłych technik nerkozastępczych oraz pompy infuzyjne, strzykawki automatyczne, USG, podgrzewacz podawanych płynów, łóżka zmiennopozycyjne z materacami niskociśnieniowymi, centrala monitorująca parametry życiowe pacjenta, defibrylator, monitor rzutu serca i inny sprzęt niezbędny do ratowania życia.

Prowadzimy również terapię p-bólową u wszystkich chorych poddanych zabiegom operacyjnym oraz konsultacje polegające na przygotowaniu chorego do nagłych i planowych zabiegów jak również zajmujemy się reanimacją i interwencjami w stanach zagrożenia życia na terenie całego szpitala.

Personel oddziału świadczy całodobowo pełny zakres znieczuleń do zabiegów ostrych i planowych z zakresu chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii endoskopowej oraz znieczuleń do kardiowersji oraz defibrylacja i drobnych zabiegów w SOR.

Każdy pacjent w Oddziale prowadzony jest wg indywidualnego procesu pielęgnacyjnego.

Wysokie kwalifikacje personelu i nowoczesne zaawansowane technologicznie wyposażenie decydują o osiąganiu dobrych efektów leczniczych oraz dobrej pozycji wśród tego typu oddziałów

Odwiedziny i kontakt z rodziną

Odwiedziny chorych odbywają się codziennie w godzinach 1100 – 1200; 1600 - 1700
Przy chorym mogą przebywać 1-2 osoby. Odwiedzający nie powinni siadać na łóżkach ani przebywać w innych pomieszczeniach oddziału. Podstawą jest mycie i dezynfekcja rąk.