"Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka"

13 Styczeń 2020

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!

10 stycznia br. ochotnicy z Tajna Starego, członkowie Stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z masą prezentów odwiedzili najmłodszych pacjentów Szpitala Ogólnego im. W. Ginela w Grajewie. Każde dziecko przebywające na oddziale dziecięcym otrzymało prezent!

- Na co dzień zajmujemy się rejestracją dawców szpiku kostnego a raz w roku w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od Strażaka” z zebranymi podarunkami śpieszymy na dziecięce oddziały onkologiczne zapewnić uśmiech i umilić czas – mówi Małgorzata Siemioszko, koordynator OSP GRS SWPB Podlasie Północ.

Mali pacjenci zostali obdarowani paczkami pełnymi zabawek, książek oraz artykułów plastycznych. Przekazane upominki pochodziły ze zbiórek organizowanych przed świętami Bożego Narodzenia w szkołach, sklepach, hurtowniach, czy zakładach pracy.

- Akcja spotkała się z dużym odzewem. Udało nam się zebrać mnóstwo zabawek, lecz nie wszystkie mogły trafić na szpitalne oddziały onkologiczne. Postanowiliśmy sprawić radość innym dzieciom. Odwiedziliśmy już Dom Samotnej Matki w Ełku, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Studzienicznej. Teraz przyszła kolej na grajewski szpital, później augustowski i olsztyński – dodaje koordynator.

Akcja "Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka" jest  realizowana przez Ochotników Straży Pożarnej, Strażaków Straży Pożarnej, jak również wolontariuszy, którzy swoją pasję ratowania ludzi w akcjach ratowniczo - gaśniczych połączyli z chęcią niesienia pomocy chorym dzieciom, we współpracy z jednostkami w całym kraju.

- Pobyt w szpitalu, szczególnie dla dziecka na pewno nie jest czymś miłym. Dzięki dzisiejszej akcji, dzieci choć na chwilę zapomną o swoich chorobach i mogą się po prostu cieszyć. To bardzo ważne - mówi nam Janina Konopka, ordynator Oddziału Dziecięcego grajewskiego szpitala.

Pomaganie mamy we krwi, to wielki płomień, tego pożaru nie da się ugasić! – podsumowują akcję przybyli do Grajewa goście.

żródło:  e-Grajewo.pl